Skip links

bitest ile

Kendini Keşfet!

bitest, Karekta Bilgi Teknolojileri tarafından Türkiye’de geliştirilen bir Kişilik Testi platformudur. Kişiliğin alt boyutlarını 9 ana kategoride ve çeşitli alt boyutlarda değerlendirir. Sistemin dayandığı teorik temel Enneagram Kişilik Modelidir.

2_grafik

Farkına Var

Projemiz en temelinde Albert Einstein’ın “Kişi olması gerektiğini düşündüğü kişiyi değil, olduğu kişiyi araştırmalıdır.” Sözünden hareketle, öz farkındalığımızı arttırmak ve potansiyelimizi keşfetmektir.

Kurumsal

“Personel devir hızlarının düşmesini, doğru yerde, doğru zamanda ve doğru ekipte insan kaynağının doğru kullanımını hedefliyoruz.”

Eğitim

“Bireylerin kendilerine uygun bölümlerde eğitim görmelerini ve hem kamu kaynaklarının hem de ailelerin kendi kaynaklarının israfının önüne geçmeyi hedefliyoruz.”

İlişki

“ Bireylerin uyumlu evlilikler yapabilmelerini ve böylece aile kaynaklı travmalar yaşama olasılığı daha düşük olan çocuklar yetiştirebilmelerini hedefliyoruz.”

Kullanım alanları KurumsalEğitimİlişki ve Aile
Kurumsal

Kurumsal

Test sonuçlarının yer aldığı yönetim paneli sayesinde şirketlerin personel ihtiyacı duyduğu pozisyonlara en uygun kişiyi seçmek ve mevcut personel için farklı çözümler bulmak amaçlanmıştır.

Eğitim

Eğitim

Geliştirdiğimiz uyum algoritması ile öğrencinin, meslek seçimini kendi kişiliğine uygun bir şekilde gerçekleştirebilmesi amaçlanır.

İlişki ve Aile

İlişki ve Aile

Sağlıklı evlilikler için bireyler aile kurmadan önce, kişilik testleri uygulayarak birbirleri hakkında fikir sahibi olacaklardır.

Enneagram Nedir?

Enneagram , 9 kişilik tip ve bu tipler arasındaki karşılıklı ilişkileri açıklayan kadim bir öğretidir. Ennegram sayesinde gerek kendimizle gerekse etrafımızdaki kişilerle daha sağlıklı bağ kurmamızın da yolu açılmış olur.

Evrensel Bir Öğreti

Enneagram, günümüzde dinden ve kültürden bağımsız evrensel bir öğreti olarak alan yazında kendine yer bulmuştur.

Öne Çıkan Kişilik Tipi

Bu sistem, 9 kişilik tipinin tüm niteliklerinin belirli bir ölçüde her insanda bulunduğunu ancak bu kişilik tiplerinin birinin bireyde ön plana çıktığını ifade etmektedir

Stresli ve Rahat Durumlar

Enneagram, bireyde bir kişilik tipinin öne çıkmasına rağmen stres seviyesinin farklılaştığı durumlarda farklı kişilik tipi özelliklerinin görülebileceğini öne sürer.

Firmalar için gerek işe alım sürecinde gerek mevcut personel için kullanabilmeleri adına bireylerin kişilik testini ve ayrıntılı raporlamasını yapıyoruz.

Kişilerin mizaçlarına uygun olan üniversite bölümlerini tanıması ve kendilerine uygun meslek seçmelerini amaçlamaktayız. Aynı zamanda üniversite sonrası kariyer hayatı için de rehberlik etmeyi hedefliyoruz.

Gerek evlilik, gerek evlilik öncesi kişilerin birbirleri ile olan iletişimi doğru kurmalarını ve ortak bir yolda, birbirlerini anlayarak yol almalarını hedeflemekteyiz.

Sende kişiliğini keşfetmek istiyorsan hemen bitest yolculuğuna katıl.

Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan sorulara burada cevap bulabilirsiniz.

BiTest Türk psikoloji uzmanları tarafından geliştirilen bir kişilik testidir. Yanıtladığınız 56 soruluk bir testin ve ek soruların ardından size özel bir rapor oluşturur. Bu raporda dünyaya bakış açınız, temel motivasyonlarınız ve korkularınız, iletişim biçiminiz gibi daha önce belki de farkına varmamış olabileceğiniz karakter özellikleriniz ve bu özelliklere yönelik bazı öneriler yer almaktadır.

BiTest teorik temelini Enneagram Kişilik Sistemi’nden almaktadır. Bu sisteme göre bireylerin karakteri, büyürken içinde bulundukları koşullara göre 9 farklı tipten birine yönelmektedir.

 

Bitest.org adresine girmenizin ardından, üst menüde yer alana “bitest’e başla” yazısına tıklamalısınız. Yönlendirileceğiniz sayfada verilen bilgileri okuyup “bitest’e başla” görseline tıklamalısınız. Son aşamada size verilen yönlendirmeleri takip ederek teste başlayabilirsiniz.

Raporunuzun e-posta adresinizin “gereksiz e-postalar” ya da “junk” kısmına düşüp düşmediğini kontrol edin. Eğer orada göremiyorsanız info@bitest.org e-posta adresinden bize ulaşın.

Testi tamamen kendi başınıza çözmeli ve soruları iyice okuyarak, dikkatlice yanıtlamalısınız.

BiTest tamamen Türk psikoloji uzmanlarınca sıfırdan geliştirilmiştir. Halihazırda var olan bir testin yerelleştirilmiş sürümü değildir. İstatistiki sağlamlığı Türk katılımcılarla denenmiştir.

 

Kişilik yapınız yaşam boyu sabit kalmadığı için raporlarınızın da farklı olması doğaldır. Arada geçen sürede deneyimlemiş olabileceğiniz olumlu bir gelişme, büyük bir başarı, bir yakınınızın kaybı ya da partnerinizden ayrılmak gibi olumsuz olaylar sonucu karakteriniz de bundan etkilenebilir.

BiTest raporunuzda daha önce başkalarıyla hiç paylaşmadığınız ya da kendinizin de pek farkında olmadığı birtakım değerlendirmeler yer alıyor olabilir. Bunun yanında katılımcılar testi çözerken zaman zaman gerçekten düşündükleri yanıtlardansa iyi bir imaj yaratacağını düşündükleri yanıtları veriyor olabilir.

İletişim

Bir sorununuz mu var? Bizimle iletişime geçin.

En Son Yazılar

ÇALIŞAN BAĞLILIĞI

Son yıllarda, tüm çalışanların benzer ve tekdüze metotlarla motive edilemeyeceği giderek daha görünür olmaya başladı. Bağlılığı yüksek çalışanların genel özelliklerine baktığımızda kurumlarına birçok fayda sağladıklarını görebiliriz. Enneagram temelli sistemler de bu noktada kişiye özel çözümler sunabildiği için iş hayatında yaygın bir kullanım alanı kazandı.

bitest

bitest

Tags

Kişilik Tipiniz Harcamalarınızı Nasıl Şekillendiriyor?

Yaşamımızdaki birçok kararı farkında olmadan dürtülerimiz ve duygularımızla veriyoruz. Bu anlamda bitest, özfarkındalık geliştirebilmeniz yolunda çok değerli bir araç olabilir. Davranışlarınızın kökeninde yatan nedenleri keşfettiğinizde kişisel gelişim sürecinizde önemli bir adım atmış olursunuz.
Gelin farklı Enneagram kişilik tiplerinin finansal harcamalarını nasıl ve neden yaptığını kısaca inceleyelim:

bitest

bitest

BİR ÖĞRENCİ OLARAK STRESLE NASIL BAŞA ÇIKABİLİRSİNİZ?
Tags

BİR ÖĞRENCİ OLARAK STRESLE NASIL BAŞA ÇIKABİLİRSİNİZ?

Yaşamda karşılaştığınız, dikkatinizi üzerinde yoğunlaştırmanız ve bir çözüme kavuşturmanız gereken olaylara karşı bedeninizin gösterdiği fiziksel, zihinsel ve davranışsal tepkiler stres olarak adlandırılır. Bir nevi hayata hazırlık evresi olan öğrencilik döneminde tabi tutulduğumuz sınavlar her birimiz için stres unsuru olabiliyor.

bitest

bitest

Bizi İnstagramdan Takip Edin

Bizi Facebookdan Takip Edin

Bizi Twitterdan Takip Edin

Bizi Youtubedan Takip Edin

Bizi Youtubedan Takip Edin

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.
Keşfet
<->