Skip links

bitest hakkında

bitest, Karekta Bilgi Teknolojileri tarafından Türkiye’de geliştirilen bir Kişilik Testi platformudur.

• Kişiliğin alt boyutlarını 9 ana kategoride ve yüzlerce karakter eğilimi ile birlikte ölçer.

Ana ekol olarak psikoloji dünyasında önemli bir yeri olan ENNEAGRAM Kişilik Modeli’ni temel alır.

• Çeviri ya da uyarlama değildir.

• Türk kültürüne uygun olarak bilimsel sentez çalışmaları yapılarak hazırlanmıştır.

• Başlangıçta 144 maddeden oluşan test, yüzlerce denek üzerinde yapılan ön uygulamaların verileri üzerinde yapılan geçerlik/güvenirlik analizleri sonucunda 3 aşamadan ve 60 sorudan oluşarak son halini almıştır.

• Test içerisine serpiştirilmiş kontrol sorularıyla verilen yanıtların tutarlılığı kontrol edilmektedir.

• Testi yanıtlayan kişilerin mevcut kişilik özellikleri yerine, ideal özellikleri yansıtabilme riskini ortadan kaldırması amacıyla test içerisinde 3 farklı alarm sistemi yerleştirilmiştir.

• Kişinin kendisini olduğundan daha güçlü, daha iyi ya da daha bilgin yansıtabilme ihtimalini tespit etmek için geliştirilen alarm sistemleri, verilen yanıtları değerlendirdiğinde şüphe duyduğu bu kişilere test sonucunda rapor vermemektedir.

Kurumsal

Kurumların kısa zamanda teknik yeterlilikte olan adaylar arasından birkaçını seçip, onlarla yüz yüze görüşerek daha doğru karar verebilmesini ön görmekteyiz. Bu şekilde, personel devir hızlarının düşmesi, doğru yerde, doğru noktada ve doğru ekipte insan kaynağının doğru kullanımını hedefliyoruz.

Eğitim

Bireylerin, mutlu ve başarılı olabilecekleri bölümlerde okumalarını ve sonrasında kendilerine uygun alanlarda çalışmalarını ve bu sayede hem devlettin hem ailelerin kaynak israfının önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.
Keşfet
<->